Začetni seminar brajice

Obveščamo vas, da bomo v petek, 25. 9. 2020 izvedli Začetni seminar brajice za vzgojitelje in učitelje slepih otrok ter učitelje, ki se morda pripravljajo za delo s slepimi. Seminarja se lahko udeležijo tudi starši. Seminar bo potekal v prostorih Centra IRIS – Center za izobraževanje, rehabilitacijo, inkluzijo in svetovanje za slepe in slabovidne, Langusova ulica 8, 1000 Ljubljana.

Vsebina programa:

Seminar je namenjen vsem, ki bi se želeli seznaniti s sistemom brajevega zapisa ter se naučiti osnov pisanja in branja brajice. Udeleženci bodo spoznavali opismenjevanje slepega otroka, sistem brajevega zapisa (brajevo celico, črke in števke, ločila…). Spoznali bodo brajev pisalni stroj, njegove sestavne dele ter funkcijske tipke. Naučiti se bo mogoče osnov pisanja na brajev pisalni stroj.

Program in urnik

PRIJAVNICA – Začetni seminar brajice

Obvestilo z navodili in ukrepi ob udeležbi na seminarju projekta Z roko v roki poMOČ