Seminar za učitelje slepih in slabovidnih učencev in dijakov

Obveščamo vas, da bo v četrtek, 14. 2. 2019, Seminar za učitelje slepih in slabovidnih učencev in dijakov za razredne in predmetne učitelje ter druge strokovne delavce v osnovni in srednji šoli.

Seminar bo potekal v prostorih Centra IRIS – Center za izobraževanje, rehabilitacijo, inkluzijo in svetovanje za slepe in slabovidne, Langusova ulica 8, 1000 Ljubljana.

Vsebina programa:

Seminar je namenjen seznanjanju učiteljev in profesorjev ter drugih strokovnih delavcev osnovnih in srednjih šol z računalniško opremo in pripomočki za slepe in slabovidne. Uporaba lup in računalniške opreme za slepe in slabovidne je nujno potrebna za ustrezno izvajanje prilagojenega učnega procesa slepim in slabovidnim. Udeleženci se bodo seznanili z možnostmi in načinom uporabe lup in računalniške opreme za slepe in slabovidne.

PROGRAM:

ČETRTEK, 14.2.2019 Trajanje: ur
Urnik Naslov predavanja Predavateljica Št. ur
15.00-16.30 Računalniška oprema za slepe in slabovidne Mateja Jenčič 2
ODMOR (15 min)
16.45-18.15 Uporaba elektronskih lup Ana Mohorko 2

Seminar se izvaja v sklopu projekta Z roko v roki poMOČ in je brez kotizacije!

Prosimo vas, da izpolnite prijavnico najkasneje do ponedeljka, 12. 02. 2019 oz. nas kontaktirate na elektronski naslov nastja.strnad@center-iris.siali na tel. št. 01 2442 760.

PRIJAVNICA – Seminar za učitelje slepih in slabovidnih učencev in dijakov